Hakkımızda

Kazım Yiğit Zeytinyağları

Since 1943

Zeytinyağında evrensel, doğru olan “aile işletmesi” olma zorunluluğu, Kazım Yiğit zeytin ve zeytinyağı için gerçek kaliteye ulaşabilmek, üretim, geliştirme ve pazarlama stratejilerini doğru kullanarak en iyi kaliteyi sunmak amacıyla bu vasfı taşımaktadır. Markalaşma yolundaki başarımızın temelinde 67 yıllık birikime sahip olmamızın büyük bir etkisi bulunmaktadır.

Milaslı olan ve tarımla uğraşan Yiğit ailesinde 1943’lü yıllarda birinci kuşak dede İsmail Yiğit tarafından yapılan zeytin, zeytinyağı, zeytinyağı sabunu ve benzeri tarım ürünleri ticareti, bugün 1968 yılında babadan kalma işi devam ettirmek için ticaret hayatına atılan ikinci kuşak oğul Kazım Yiğit ve üçüncü kuşak torunları tarafından yapılmaktadır.

Kazım Yiğit ailesi yıllarca bölgede zeytincilik üzerine hizmet vermiş ve aslında evin dönen çarkı zeytin üzerinden olmuştur. Üretimde tek işe odaklanmanın yaşamsal gereği anlaşılmıştır. Bunun için Kazım Yiğit ailesinin fertleri, bildikleri tek üretim konusu zeytin ve zeytinyağının dışına hiç çıkmamış ve aile şirketi olmanın erdemini burada görmüşlerdir. Bunun için yıllardır ürettikleri zeytinyağını, kendi çiftliklerinde özenle üretip, modern tesislerinde şişeleyerek tüketicilere daha ucuz ve kaliteli olarak ulaşmasını, daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak amacıyla 2014 yılı itibariyle “ Kazım Yiğit’’ markası ile tüketici piyasasına girmiş marka ve pazarlama yolundaki çalışmalarına başlamıştır.

Bölgede herkes tarafınca bilinen“ Kazım Yiğit’’ markası da uğur getirmesi amacıyla değiştirilmemiş ve yılların o özverili lezzeti sofralarınızı şenlendirmek üzere Milas’tan yola çıkmıştır. Taleplerinizle üretimlerimize sadece ticari bir pazar değil, biraz da özgünlük ve farkındalık yaratmak istedik. Bunun için ağaçlarımıza, toprağımıza çocuğumuz gibi bakar olduk.

Biz Milaslılarda zeytin kutsaldır. Bunun için üretimlerimizde Milas zeytinine aman söz gelmesin diye tabiri caizse biraz fazla özenli davrandık. Toprağına, suyuna, havasına ihanet etmek olmaz tabi…Bunun için“ Kazım Yiğit ‘’markası adı altında Milas yöresinin nadide zeytinlerinden üretilen zeytinyağı, tümüyle organik, natürel ve sızma zeytinyağlarımızı özenli ambalajı ile güvenle sofralarınızda tüketebilirsiniz.
Sofranızda görüşmek üzere…

Belgelerimiz

Yılların Tecrübesi / Since 1943